четвер, 25 квітня 2019 р.

Освітня кінезіологія
        Гімнастика мозку являє собою прості і доставляючі задоволення рухи і вправи, вони допомагають учням будь-якого віку розкривати ті можливості, які закладені в нашому тілі. Кілька хвилин (5-7 хвилин) занять дають високу розумову енергію
      Діти ненавидять читати, писати, вчитися і люблять цілими днями дивитися телевізор? За допомогою гімнастики мозку у них з'явиться енергія до навчання

      Далі пропонуються чотири типи вправ в командному викладі, тобто так, як повинні вимовляти інструкцію дорослі при індивідуальних або групових заняттях з дітьми.

Педагогічний колектив нашої школи апрабував гімнастику мозку й підлаштував її під свої предмети
1. Руху, що перетинають середню лінію тіла.
Ці вправи допомагають використовувати обидві півкулі гармонійно і робити їх «перехресну» роботу краще.

1.1. Вправа «Перехресні кроки і стрибки» (можна під музику або спів).
Стрибайте так, щоб в такт руху правої ноги рухалася ліва рука. А тепер - ліва нога і права рука. Стрибайте вперед. В бік, назад. Очима рухайте у всіх напрямках. При ходьбі торкніться лівою рукою правого коліна, а тепер правою рукою лівого коліна.

1.2. Вправа «Ледачі вісімки».
Візьміть в праву руку олівець і накресліть на папері вісімку (знак нескінченності), тепер - лівої. А тепер правою і лівою одночасно.
А тепер накресліть вісімки в повітрі, по черзі кожною рукою і обома одночасно.

1.3. Вправа «Подвійний малюнок».
Візьміть в кожну руку олівець чи ручку. Намалюйте на аркуші паперу що завгодно, рухаючи обома руками одночасно:
• назустріч один одному;
• вгору – вниз, лівою рукою вгору, правою рукою - вниз, і навпаки;
• розводячи в різні боки.

1.4. Вправа «Алфавіт вісімками».
Випишіть літери в ледачу вісімку, розміщуючи їх в такий спосіб:
• симетричні. Однакові, праворуч і ліворуч в центр вісімки, наприклад: х, ф.
• асиметричні, з заокругленням вліво, в ліву частину вісімки, наприклад: а, е.
• асиметричні, з заокругленням вправо, в праву частину вісімки, наприклад: р, т.

1.5. Вправа «Слон».
Зігніть коліна, притисніть голову до плеча і витягніть руку вперед (ту, якою пишете). Малюйте ледачу вісімку в повітрі, одночасно витягайте верхню частину тулуба слідом за рукою, рухаючи ребрами. Дивіться далі своїх пальців. Повторіть те саме з іншою рукою.

1.6. Вправа «Обертання шиї».
Дихайте глибоко, розслабте плечі, опустить голову прямо вниз. Повільно обертайте головою з боку в бік, зовсім розслаблюючись при видиху. Робіть невеликі кругові рухи підборіддям. Після цих рухів голос при читанні і говорінні буде звучати сильніше.

1.7. Вправа «Рокер» розслабляє боки після тривалого сидіння.
Сядьте на підлогу, на килимок. Відкиньтеся назад на руки, масажуйте боки і сідниці, роблячи при цьому розгойдуючи рухи колами, назад і вперед до тих пір, поки напруга не зникне.

1.8. Вправа «Черевний подих», виконується перед обідом для того, щоб розслабитися і краще переварити їжу.
      Покладіть руку на черевну область. Видихніть все повітря короткими маленькими струмками, наче прагнете утримати пушинку на льоту. Зробіть повільний глибокий вдих, ніжно, подібно до кулі. Ваша рука м'яко опускається при видиху і піднімається при вдиху. Повторіть видих, і при цьому прогніть спину, щоб при вдиху повітря проникло  глибше в легені.

1.9. Вправа «Перехресний крок сидячи».
Сядьте на килимок. Уявіть собі, що ви їдете на велосипеді і торкаєтеся при цьому ліктями протилежних колін. Підніміть праве коліно, торкніться лівим ліктем. Ліве коліно - правий лікоть.

1.10. Вправа «Енергізатор» допомагає розслабитися.
Сядьте за стіл. Руки на стіл, долонями вниз. Покладіть голову між руками. Видих. Вдих спокійний і глибокий. Легко піднімайте голову, починаючи з чола, потім шию, потім верхню частину тіла; нижня частина тіла і шия розслаблені. Видих, опустіть підборіддя на груди. Опустіть голову так, щоб подовжити задні м'язи тіла. Розслабтеся і дихайте глибоко.

2. Вправи, що розтягують м'язи тіла,
допомагають утримувати вертикальну позу і не сутулитися, звільняють від напруги, яке виникає при тривалому сидінні і читанні.

2.1. Вправа «Сова».
Схопите і щільно стисніть м'язи правого плеча лівою рукою. Поверніть голову і подивіться назад через плече. Вдихніть глибоко і розгорніть плечі. Подивіться через ліве плече і розпряміть плечі. Опустіть підборіддя на груди і глибоко вдихніть, розслабляючи м'язи. Повторіть те ж саме, схопивши ліве плече правою рукою.

2.2. Вправа «Активізація руки».
Витягніть праву руку вгору, притуливши її до вуха. Легко видихніть повітря крізь зімкнуті губи. Схопите витягнуту праву руку лівою рукою і рухайте її вперед, назад, до себе, від себе.

2.3. Вправа «Згинання стопи ніг».
Сядьте на стілець, покладіть ліву ногу на праве коліно. Масажуйте ліву ногу в щиколотці, гомілках, під коліном, зволікайте і одночасно згинайте ступню до себе і від себе. Повторіть: праву ногу на ліве коліно.

2.4. Вправа «Помпа гомілок».
Візьміться за спинку стільця, злегка відійдіть від стільця на відстань витягнутих рук. Нахиліться вперед, видих, відтягніть праву ногу назад і притисніть п'яту до підлоги. Випад на ліве коліно. Зробіть глибокий вдих і підніміть п'яту. Повторіть тричі по відношенню до кожної нозі. Намагайтеся якомога далі відтягувати ногу назад, роблячи глибокий випад на протилежне коліно.

2.5. Вправа «Гравітаційне ковзання».
Сядьте в крісло. Схрестіть ноги в щиколотках. Тримайте коліна вільно. Нахиліться вперед, руки плавно опускайте вниз - видих; випрямляйтеся, піднімайте руки - вдих. Повторіть вправу, нахиляючись вперед, вліво, вправо. Повторіть вправу, змінивши положення кісточок (праву на ліву, ліву  на праву).

2.6. Вправа «Заземлення».
Стоячи вільно, розведіть ноги в сторони. Праву ступню направте вправо, а ліву прямо вперед. Видих, зігніть праве коліно; вдих - випрямити праве коліно. Під час вправи щільно притискайте руки до попереку, це підсилює роботу м'язів пояса. Повторіть вправу тричі, а потім повторіть його по відношенню до лівої ноги.

3. Вправи, що підвищують енергію тіла,
допомагають підключати мільярди нервових найтонших клітин,
 які називаються нейронами, до різних систем тіла.

3.1. Вправа «Кнопки мозку», виконується перед читанням.
Сядьте зручно. Покладіть праву руку на пупок, ліву на нижню частину ключиці праворуч від грудини. Масажуйте лівою рукою підстава ключиці, тримаючи іншу руку на пупку. Повторіть те ж, змінивши руки.

3.2. Вправа «Кнопки Землі».
Сядьте зручно. Доторкніться двома пальцями правої руки до точок під нижньою губою, а лівої - до верхнього краю лобової кістки. Вдихніть «енергію» глибоко в центр тіла. Тримайте руки на точках, роблячи глибокий вдих і видих.

3.3. Вправа «Кнопки балансу».
Сядьте зручно. Натисніть пальцями правої руки за правим вухом в поглибленні біля основи черепа, а ліву руку покладіть на пупок. «Вдихніть» енергію. Хвилиною пізніше натисніть в поглибленні за лівим вухом і «видихніть» енергію.
3.4. Вправа «Кнопки космосу».
Доторкніться двома пальцями правої руки над верхньою губою, а ліву руку покладіть на куприк. Постійте так протягом хвилини, «вдихаючи» енергію вгору вздовж хребетного стовпа.

3.5. Вправа «Енергетичне позіхання».
Уявіть собі, що ви позіхаєте. Натисніть кінчиками пальців на будь-які напружені місця на щелепах з обох сторін. Зробіть глибокий, розслаблюючий, позіхаючи звук, м'яко видаляючи напругу.

4.1. Вправа «Гаки».
Поза, яка поглиблює позитивне ставлення, піднімає настрій.
  Сядьте зручно. Покладіть ліву ногу поверх правої. Перехрестіть руки на грудях - ліва поверх правої, візьміть їх у замок, переплітаючи пальці між собою, і покладіть їх на грудях. Посидьте в цій позі хвилину, роблячи глибокі вдихи, закривши очі і притиснувши язика до твердого піднебіння.
Роз'єднайте ноги, зімкніть кінчики пальців між собою і дихайте глибоко протягом іншої хвилини.


 БУДЬТЕ ЗДОРОВІ ТА ЩАСЛИВІ!

Немає коментарів:

Дописати коментар